Apaszki i szale na chłodniejsze dni

W okresie jesiennym oraz wczesną wiosną powietrze na dworze często jest dość chłodne, dlatego przydaje się dodatkowa ochrona szyi i dekoltu. Panie radzą sobie z tym problemem, wyciągając z szaf apaszki lub szale. Te niepozorne dodatki nie tylko skutecznie osłonią przed wiatrem, ale i okażą się stylowym uzupełnieniem każdego stroju.

Na rynku można znaleźć wiele modeli apaszek oraz szali, wykonywanych z różnych materiałów. Najczęściej spotyka się egzemplarze z bawełny i poliestru, choć zdarzają się również chusty z wiskozy lub jedwabiu (najcenniejsze, a przy tym najtrwalsze ze wszystkich). Bogactwo wzorów oraz kolorów pozwala na łatwe dopasowanie tego typu akcesoriów do dowolnego okrycia.

Szale oraz apaszki można wiązać na kilka sposobów. Do wytwornych kreacji będzie na pewno pasować gustowna, dziewczęca kokardka, a przy swobodnych stylizacjach sprawdzi się bardziej fantazyjne wiązanie. Odpowiednio założony dodatek może wpłynąć korzystnie na ekspozycję biustu.

Zdarza się, że kobiety noszą też apaszki zamiast paska do spodni lub przykrywają nimi ramiona, dzięki czemu wprowadzają niebanalny akcent do wybranej przez siebie stylizacji.

Sprzęt wspinaczkowy