Czyszczenie kostki brukowej

Kostka brukowa często służy jako najważniejszy element naszej posesji. Ładna, czysta i zadbana kostka brukowa będzie dobrze świadczyć o właścicielach domu, a także poprawi walory estetycznie całego domu. Niestety, ten element domu wymaga dokładnego czyszczenia raz na jakiś czas, aby mógł prezentować się nienagannie i dalej cieszył oko.

Jest wiele czynników, które wpływają na zabrudzenie się kostki brukowej. Do najpopularniejszych należą plamy z oleju silnikowego, które powstają , gdy z samochodu taki olej wycieknie, wszelkie tłuszcze, mogące znaleźć się na kostce brukowej, jeśli urządzamy przyjęcie z grillowaniem i postawimy grilla na kostce. Dochodzą do tego również czynniki, na które bardzo ciężko mieć wpływ, a tym bardziej im zapobiec: są to m.

in. opady atmosferyczne i wszelkiego rodzaju wyrastające pomiędzy kostką chwasty i mech. Oleje silnikowe i tłuste plamy mogą bardzo szybko przeniknąć w głąb kostki, dlatego musimy jak najszybciej pozbyć się brudy.

koparka gąsienicowa

Najlepszy będzie do tego płyn do mycia, który zmieszamy z ciepłą wodą i starannie „wypucujemy” zabrudzone elementy. Dostępne są również specjalne preparaty, które dokładnie doczyszczą nasz bruk. Usuwanie chwastów również jest bardzo pracochłonne.

Jeśli chwasty wyrastają jednorazowo, to możemy spokojnie pozbyć się ich przy użyciu jakiegoś ostrego narzędzia. Musimy pamiętać o tym, aby dokładnie usunąć cały chwast, gdyż te rośliny mają w zwyczaju bardzo szybkie rozmnażanie na sporym terenie. Jeśli chwasty są wyjątkowo uciążliwe, to warto zaopatrzyć się w odpowiedni środek do ich zwalczania, ale musimy także mieć na uwadze delikatność powierzchni kostki, dlatego preparat trzeba rozprowadzić bardzo uważnie i precyzyjnie, tak, aby nie naruszył integralności powierzchni.

http://gotowepodklucz.pl/