Jak wybrać odpowiedni pasek do spodni?

Elegancki pasek do spodni to jedna z obowiązkowych pozycji na liście dodatków, bezwzględnie potrzebnych mężczyźnie. Jest tak, ponieważ świetnie sprawdzi się zarówno w oficjalnej, jak i luźnej stylizacji. Oczywiście, okazuje się też bardzo doceniany ze względu na swe właściwości praktyczne, które są dla panów niezwykle ważne. Mimo wszystko, właściwy pasek powinien również posiadać pewne walory estetyczne, dlatego warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

www.chodziez.net.pl

Jak wiadomo, paski są wytwarzane z różnego rodzaju materiałów, choć najczęściej spotyka się egzemplarze skórzane. Na oficjalne spotkania oraz wszelkie przyjęcia należy zakładać właśnie je, ponieważ dodatek z innego surowca mógłby zostać poczytany jako nietakt. Na co dzień nie zaszkodzi jednak nosić pasków, wykonanych z zamszu, lnu lub materiału, które na pewno wzbogacą zwyczajną stylizację. Paski, odpowiednie do garnituru, są zwykle trochę cieńsze niż modele, projektowane z myślą o spodniach dżinsowych, a przy tym posiadają nieco subtelniejsze klamry.

Ważny jest także rozmiar – najlepiej przed zakupami zmierzyć się w pasie i wybierać modele o jeden rozmiar większe. Aby pasek wyglądał dobrze, trzeba go dopasować kolorystycznie do obuwia (można stosować różne odcienie tej samej barwy). Powinien być również wykonany z tego samego materiału. W luźniejszych stylizacjach warto eksperymentować z fakturami i wzorami, jednak w przypadku gładkich koszul lepiej wybrać pasek o zdecydowanej, jednolitej barwie.

https://sklep.poza.pl/pl/11-sukienki-na-wesele