Jakie kolczyki do kształtu twarzy?

Wybierając kolczyki często można popełnić kilka błędów, które mogą niekorzystnie wpłynąć na późniejszy efekt. Na co więc zwrócić uwagę, przy kupowaniu kolczyków? Panie z kwadratową twarzą najlepiej będą wyglądać w kolczykach z zaokrąglonymi brzegami i nieregularnymi kształtami.

Do kwadratowej twarzy pasują wszystkie rodzaje kolczyków, pod warunkiem, że nie mają one ociosanych krawędzi. W tym przypadku szczególnie dobrze sprawdzą się jednak długie modele, które dodadzą twarzy nieco centymetrów.

  Kobiety z trójkątną twarzą powinny wybierać kolczyki, które zmiękczą ostre rysy. Strzałem w dziesiątkę okażą się zarazem duże i owalne modele, jak i te małe w kształcie koła lub kwadratu.

Ważne jest również to, by nie zakładać kolczyków dłuższych od twarzy oraz takich, które zwężają się u dołu. Posiadaczki owalnych twarzy mogą wybierać spośród wielu typów kolczyków, jednak zdecydowanie powinny unikać zbyt długich, gdyż mogą one optycznie rozciągnąć buzię.

Dobrym rozwiązaniem okażą się natomiast modele trójkątne oraz w kształcie rombu. Twarz okrągła najlepiej będzie wyglądać w długich i wiszących kolczykach, które optycznie ją wysmuklą.

Prostokątne modele pozwolą nieco wydłużyć buzię. Panie z okrągłą twarzą powinny decydować się na duże kolczyki w pionowe wzory, a wystrzegać się noszenia kół.

    .

kardigany damskie