Zimą, kiedy na dworze panuje przejmujący chłód, wszyscy troszczą się przede wszystkim o swoje zdrowie, niekoniecznie dbając o wrażenie wizualne. Tymczasem do puchowej kurtki czy ciepłego kożucha nie trudno wybrać eleganckie dodatki, które na pewno ożywią każdą stylizację. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć! Przede wszystkim doskonałą propozycją na mroźne dni będą akcesoria skórzane.

Przed wyborem właściwych rękawiczek warto najpierw zmierzyć swój obwód kostek, by kupić pasujący rozmiar. Wzorów i wszelkiego rodzaju haftów ozdobnych istnieje całkiem sporo, dlatego na pewno każda osoba znajdzie coś idealnego dla siebie. W przypadku skórzanych czapek, właściwa wielkość również ma spore znaczenie.

Odpowiednio dobrane nakrycie głowy nie pozostawi wolnych przestrzeni, przez które mogłoby się dostawać zimne powietrze ani nie pozwoli na dyskomfort. Do okrycia szyi bez wątpienia przyda się szal – może być z akrylu lub bawełny. W zależności od gustu oraz koloru kurtki, należy zdecydować się na konkretny wzór (dużą elegancją cechują się zwłaszcza długie, jednolite chusty z frędzlami).

Nie wolno oczywiście zapominać o butach. Ładne kozaki nierzadko potrafią nadać charakter przeciętnemu strojowi.