Winietki na stół weselny

Przygotowanie sali weselnej to dziś niełatwe zadanie. Wszak para młoda chce, aby wszystko było idealnie, dlatego też należy zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. To z kolei wymaga czasu i zaangażowania, a przecież ślub i wesele to także wiele innych rzeczy. Tymczasem jeśli zapomnimy o choćby jednej z nich to wszystko może się popsuć. W związku z tym, warto poświęcić przygotowaniom do ślubu odpowiednio dużo czasu, by zadbać o wszystkie detale – tak jak na przykład o winietki na stół weselny, które wskażą gościom ich miejsca przy stole i będą stanowić kolejny ciekawy element dekoracyjny. Czym jednak tak w zasadzie są winietki na stół weselny? To nic innego jak niewielkich rozmiarów karteczki, które pod wieloma względami mogą przywoływać skojarzenia z wizytówką. Winietki stawia się na stołach po to, aby goście wiedzieli, w jakich miejscach będą siedzieć.

Wymaga to oczywiście wcześniejszego rozplanowania wszystkich miejsc i ustalenia, kto siedzi obok kogo – często bywa to czasochłonne, lecz takie rozwiązanie pozwala uniknąć różnego rodzaju nieporozumień czy niekiedy nawet konfliktów. Warto więc poświęcić czas na to, aby w odpowiedni sposób rozplanować położenie winietek.

Jak wybrać winietki na stół weselny?

Przede wszystkim, winietki z reguły są w stylu zbliżone do zaproszeń ślubnych, jakie wcześniej wysłaliśmy gościom – z tego też powodu często możemy zamówić zaproszenia i winietki wspólnie. Najlepszym rozwiązaniem jest bowiem użycie tych samych bądź przynajmniej podobnych motywów – zarówno pod względem stylu, jak i palety barw. Oczywiście niekiedy można nieco bardziej „poszaleć” i postawić na nieco bardziej oryginalne winietki na stół weselny, które z pewnością zachwycą wszystkich gości. Ważnym kwestiami są także orientacja winietek (pozioma lub pionowa), jak i to, co tak w zasadzie powinno znaleźć się na karteczkach. Niektórzy stawiają tylko na imiona, inni dodają także nazwiska.

Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie uzyskać informację o personaliach wszystkich gościach, przez co niekiedy na stołach pojawiają się winietki z napisem „osoba towarzysząca” – nie jest to najlepsze rozwiązanie, dlatego wiele osób postanawia wydrukować puste winietki na stół weselny, które uzupełnia się w ostatniej chwili, gdy posiadamy już odpowiednie informacje.

http://sunflower.waw.pl/ Pierścionki zaręczynowe