Aneks

Załączniki do naszej pracy magisterskiej można umieścić w aneksie. Można, ponieważ nie każda praca tego wymaga. Czasami bibliografia wyczerpuje wszystkie wykorzystane źródła, a innych nie ma, albowiem nie były potrzebne.
Załóżmy jednak, że przygotowanie aneksu jest uzasadnione. Co powinien zawierać? Generalnie chodzi o to, by znalazły się w nim materiały związane z pracą, ale nie będące jej integralną częścią. Stąd postulat, by aneksy stanowiły odrębną całość – z własnym spisem treści oraz oddzielną numeracją stron.
W aneksach z reguły umieszcza się kwestionariusze z ankiet, fotografie, raporty z obserwacji, schematy, mapy i tym podobne. Dokumenty trzeba dołączyć do pracy wówczas, gdy odegrały istotną rolę – chcemy na przykład dowieść, że nasza analiza tychże była obiektywna. Wszystkie wymienione na początku aneksu załączniki powinny mieć swój numer i tytuły.
Ze względu na swoją autonomię aneks dodaje się na samym końcu pracy, po bibliografii. Jeśli w pracy do numeracji stron użyto cyfr arabskich, w aneksie warto użyć rzymskich. Długość aneksu nie powinna przekraczać jednej trzeciej objętości właściwej pracy.
Bluzy męskie z haftem
Przeczytaj również: Zdjęcia
Przeczytaj również: Jak nauczyć się fotografowania?
Przeczytaj również: Jak zarabiać na swojej pasji?
Polecane artykuły

Jakie informacje zawarte w holenderskim dowodzie rejestracyjnym są kluczowe dla tłumacza przysięgłego?
Holenderski dowód rejestracyjny odgrywa kluczową rolę w tłumaczeniach przysięgłych, ponieważ zawiera istotne informacje potrzebne do prawidłowego odwzorowania dokumentu. Tłumacze muszą znać kluczowe dane, aby uniknąć błędów i zapewnić zgodność z oryginałem. W trakcie przekładu mogą pojawić się wyzwa

Gustowny zegarek dla mężczyzny
Mimo tego, że wokół królują nowe technologie, a smartfon stał się ogólnie dostępnym produktem, wśród mężczyzn istnieją też tacy, którzy nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez zegarka. Zwolennicy tego typu urządzeń zwykle zwracają też uwagę na ich wygląd. Warto więc, by podczas wybierania odpowiedn