Odtwarzacze MP3 i MP4

Mało kto stroni od muzyki. Niemal każdy posiada ulubionego wykonawcę lub gatunek muzyczny, zgodnie z którym uzupełnia swoje prywatne zbiory.

Dawniej kolekcjonowało się płyty winylowe, później kasety magnetofonowe, a w następnej kolejności – płyty CD. Odtwarzanie tych pierwszych oraz drugich wiązało się z ich stałą eksploatacją, przyczyniającą się do uszkadzania i w efekcie często całkowitym zniszczeniem. Nadal niezmiennym zainteresowaniem cieszą się kasety ścienne.

Płyty CD okazały się dużo trwalsze, choć zabieranie ze sobą w każdą podróż ich całej kolekcji oraz odtwarzacza stawało się dosyć problematyczne. Postanowiono więc jakoś temu zaradzić i stworzyć urządzenie, które byłoby dużo bardziej mobilne.

wyjazd.poradnikedukacyjny.waw.pl

Tak powstał odtwarzacz MP3, później zamieniony na odtwarzacz MP4. Pierwsze z wymienionych urządzeń miało za zadanie odtwarzać pliki audio, zapisane w formacie MP3 i czasem także w formatach pokrewnych.

Odtwarzacz MP4, oprócz ścieżek dźwiękowych, posiada również opcję odczytywania plików audio-wideo w formacie MP4 (zwykle zdarzają się też inne popularne rozszerzenia). Wszystkie modele posiadają wbudowaną pamięć, dzięki której można na nich zapisywać określoną ilość utworów.

Niektóre mają również miejsce na dodatkową kartę pamięci.

https://zabezpieczeniapoznan.pl/wideodomofony-c-311_43.html